21
Kwi 2018

Budzimy Wiosnę

Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Nutki" » Kronika » Budzimy Wiosnę

Na zaproszenie nas przez KGW „Chudkowskie Gospodynie” wzięłyśmy udział w uroczystości okolicznościowej pn. „ Budzimy Wiosnę”, która odbyła się 21 kwietnia 2018 roku. Przyjechali goście z powiatu: Radny Sejmiku p. Marian Krupiński, prezes Kółek Rolniczych p. Barbara Gałązka. Przybył wójt gminy Kadzidło  Dariusz Łukaszewski, sołtys wsi Chudek i inni goście. Zaproszone zostały inne KGW z gminy.

Zostałyśmy przywitane przed budynkiem  klubu przez przewodniczącą Koła p. Barbarę Wiśniewską i sołtysa wsi. W progu budynku przywitały nas panie kucharki. Oczywiście, były to członkinie Koła, które jak się później okazało przygotowały bardzo smaczne potrawy do degustacji.

Uroczystość rozpoczęła jedna z członkiń piosenką kurpiowską. Wójt był oczarowany jej śpiewem. Zainicjował utworzenie jej fan klubu. Gospodarze po jakimś czasie przynieśli transparent z jej imieniem. Kto chciał, podpisywał się na transparencie. Był przy tym śmiech i zabawa.

Później, po powitaniu gości przez p. Basię i słowie p. wójta, na scenę wchodziły zaproszone do zaśpiewania piosenek poszczególne koła z innych miejscowości. Każde zaśpiewało po dwie piosenki. Później były przemowy gości. Na zakończenie zaproszono wszystkich do degustacji potraw. Przy muzyce i tańcach szybko minął czas pobytu w tak miłej atmosferze.  Dziękujemy.

 

Tekst: : Janina Gosiewska

Zdjęcia: Jadwiga Niedźwiedzka